0 Kč

Polykar Dřevo dvousložkový tmel 1,5kg

Polykar Dřevo dvousložkový tmel 1,5kg
Na objednání (do 4-7 dní)
BKP GROUP
1,6 kg
Sleva 15 %
původně 853 Kč
0 Kč bez DPH
725 Kč
vč. DPH
ks
Popis Popis

Popis

Polykar Dřevo dvousložkový polyesterový tmel na veškeré dřevo, brousitelný.

Speciální tmel s vysokým obsahem dřevní moučky pro tmelení masivu,  dřevotřísky, laťovky a veškerých výrobků ze dřeva. Pružný, houževnatý a objemově  stálý (pracuje se dřevem), nepropadá se. Dobře brousitelný při zachování  pružnosti. Tmel je možné pigmentovat jak před aplikací, tak po vytvrzení.

Tmel se nesmí používat na tmelení hraček, dětského nábytku a míst, která  přicházejí do přímého styku s potravinami a pitnou vodou.

Aplikace: Tmelený povrch dřeva je nutné zbavit vlhkosti,  prachu a starých nátěrů a zdrsnit brusným papírem. Nanáší se stěrkou. Pokud je  třeba vytvořit větší vrstvu tmelu, doporučujeme tmelit ve více vrstvách po cca 5  mm. Mezi jednotlivými vrstvami počkat alespoň 30 minut.

Tužení: Tmel se tuží tvrdidlem (PE-iniciátor,  dibenzoylperoxid, bílá pasta v tubě) v hmotnostním poměru 100:2 - 100 dílů tmelu  : 2 dílům tvrdidla – doporučený poměr pro teplotu 23 °C.

Dobra zpracovatelnosti: Tmel je nutné při teplotě 23°C a  poměru tužení 100:2 zpracovat do 6 minut po smíchání s tvrdidlem. Při teplotách  nižších než 23°C (minimálně 17°C) se doba zpracovatelnosti prodlužuje, při  teplotách vyšších se zkracuje. Úpravou poměru tužení lze zčásti eliminovat vliv  teploty na dobu zpracovatelnosti.

Poměr tužení:

- nejméně 100:1 – prodlouží dobu  zpracovatelnosti

- nejvíce 100:3 – zkrátí dobu zpracovatelnosti

Broušení: Tmel je při teplotě 23°C a poměru tužení 100:2  brousitelný za 30 minut. Hrubé broušení začíná brusným papírem P80-120 a  dokončuje se podle potřeby jemnějším papírem. Pro broušení doporučujeme použít  rotační nebo vibrační brusku.

Vrchní nátěry: Tmel je mořitelný běžně dostupnými mořidly  (vodní, lihové…). Na tmel je možné použít všechny běžné nátěrové systémy.

Čištění pomůcek: Znečistěné části pomůcek lze očistit  ředidlem POLYKAR ŘEDIDLO POLYESTEROVÉ nebo nitroředidlem C6000. Očistit lze  pouze nevytvrzený tmel.