Rigips MAX tmel sádrový 25kg

Rigips MAX tmel sádrový 25kg
Skladem
RIGIPS
25,1 kg
Sleva 15 %
původně 1 007 Kč
0 Kč bez DPH
856 Kč
vč. DPH
ks
Popis Popis

Popis

Tmel MAX je sádrový tmel určen ke spárování a celoplošnému tmelení sádrokartonu s nebo bez výztužné pásky klasifikovaný dle ČSN EN 13963 jako typ 4B.

Barva: světle béžová

Oblast použití: Zásady montáže výrobku vč. povrchových úprav jsou popsány v technologickém návodu montáže Rigips (viz Montážní příručka sádrokartonáře). Sádrový tmel MAX je prášková hmota určená ke spárování i celoplošnému tmelení sádrokartonu. Tmelení příčných spár se zkosenou hranou sádrokartonových desek lze provádět bez použití výztužné pásky za předpokladu dodržení technologického postupu – viz. Montážní příručka sádrokartonáře Rigips. Sádrokartonové desky s jiným typem hran, konstrukční desky RigiStabil, akustické děrované desky Gyptone a Rigitone, sádrové desky se skelnou výztuží (např. Glasroc F Ridurit, Glasroc F Riflex) je nutno tmelit s výztužnou páskou.

‌Vhodný i pro opravy sádrových omítek.

Směsný poměr s vodou: 5 kg/ 2,5 l

Zpracovatelnost: cca 40 minut

Spotřeba: 0,3 kg/m2 (spára)

Změny poměru suché směsi a vody se projeví na vlastnostech zpracovávané směsi, zejména době tuhnutí a výsledné pevnosti.

Podmínky pro aplikaci: Aplikace se provádí při teplotě prostředí, podkladu a materiálu vyšší než +5 °C. Podklad musí být v souladu s platnými normami, soudržný, suchý, čistý a zbavený prachu, mastnoty či nesoudržných vrstev a jiných nečistot.

Zpracování: K přípravě tmelu je nutno použít čistou nádobu, čisté nářadí a čistou vodu. Na 5 kg sypké hmoty se použije cca 2,5 litru čisté vody. Po 3 minutách rozmíchejte dohladka ručně nebo elektrickou metlou s nízkými otáčkami (míchání elektrickou metlou zkracuje dobu zpracovatelnosti). Do rozmíchané směsi nepřisypávejte suchý materiál, hrozí tvorba hrudek. Do materiálu, u kterého již začal proces tuhnutí, se nesmí dolévat voda a nesmí být dál zpracováván.