0 Kč

Baurex-N 1l sanační přísada proti vlhkosti zdiva

Akce
Baurex-N 1l sanační přísada proti vlhkosti zdiva
9 ks skladem
9003065001136
REALSAN
1,5 kg
Sleva 8 %
původně 1 476 Kč
0 Kč bez DPH
1 358 Kč
vč. DPH
ks
Popis Popis
Soubory ke stažení Soubory ke stažení

Popis

Tekutá přísada do omítek proti vlhkosti zdiva.

Charakteristika :
Vytváří vysoce porézní omítku, která se dobře nanáší a působí v celé tloušťce omítky. Má výbornou přilnavost i na velmi hladké povrchy jako je například beton. Činí omítku vysoce prodyšnou. Na rozdíl od jiných používaných prostředků jím není vlhkost do zdiva uzavírána, nýbrž naopak je odváděna ven ve formě vodních par. Zdivu je umožněno dýchat, přičemž povrch omítky je suchý.

Oblasti použití :
Lze používat výhradně do omítek, kde se jako pojiva používá portlandský cement PC 250 nebo 325; nebo pytlované suché maltové směsi k Baurexu-N (jádrová a štuková omítka). Nesnáší vápno.

Technologický postup :
Pro zajištění správné funkce sanační omítky musí být každá vrstva (prostřik, hrubé jádro a štuková vrstva) s přísadou Baurexu-N o nejmenší tloušťce souvrství 2,5 až 3 cm nad úrovní terénu, pod úrovní terénu (sklepy, opěrné zdi) 4,5 až 5cm. Nejprve se odstraní stará omítka s přesahem 1,5 násobku tloušťky zdiva na nejvyšší viditelnou mez působení vlhkosti. Následně se vyškrábou spáry do hloubky asi 2 cm a zdivo se okartáčuje, čímž se zbaví zbytků staré omítky s obsahem vápna. Před nanášením prvé vrstvy je třeba cihelné zdivo navlhčit, kamenné nikoliv.

Spotřeba :

1 litru Baurex-N stačí na 20 m2 sanační omítky při tloušťce 2,5 cm