0 Kč

HX110 Eprosin Flex sešívání trhlin, set 1kg (A+B) Stachema

0 ks skladem
8594024092896
STACHEMA
1,1 kg
Sleva 15 %
původně 960 Kč
0 Kč bez DPH
816 Kč
vč. DPH
set
Popis Popis

Popis

Flexibilní epoxidová hmota pro sešívání betonu, dynamických trhlin a sešívání spár. 

Dvousložkový epoxidový tmel, dodávaný v setu s tvrdidlem. Je vhodný na aplikace s požadavkem na vysokou pružnost vytvrzené kompozice. Například pro výrobu pružných forem, pružné překlenovací vrstvy na trhliny v betonu, výplně dilatačních spár, pružné zálivky kovových prvků do betonu apod.  Tmel Eprosin Flex lze použít v kombinaci se skelnou tkaninou.

PŘÍPRAVA PODKLADU:
Povrch musí být suchý, čistý, odmaštěný a zbavený mechanických nečistot (prach po broušení, atd.), nejlépe mírně zdrsněný. Teplota podkladu +15 až +25 °C při max. 80% relativní vlhkosti vzduchu. Max. přípustná vlhkost dřevěného a stavebního podkladu je do 5 % hm.

PŘÍPRAVA SMĚSI:
Teplota obou složek při vzájemném míchání musí dosahovat +15 °C až +20 °C. Promíchat jednotlivé složky, odvážit složku A a složku B v předepsaném poměru a důkladně promíchat minimálně 2 minuty až vznikne hladká pastovitá hmota. Ruční míchání není dostatečné, používejte elektrická míchadla s vřetenovým nástavcem. Při mísení je nutné omezit vmíchávání vzduchu do hmoty volbou otáček.
Doporučené otáčky: do 300 ot./min.

Zpracovatelnost: cca 70 min při +20 °C
Nejnižší doporučená teplota zpracování: +15 °C
Vytvrzení pro pochůznost: 24 hodin při teplotě +20 °C
Plné vytvrzení: 7 dní při teplotě +20 °C

Teprve po úplném vytvrzení je možno hmotu plně zatěžovat.

POMĚR TUŽENÍ: 100 hm. dílů EPROSIN® Flex složka A: 54 hm. dílů složka B

Aplikační pomůcky: Váha s přesností na gramy, míchadlo, vhodná gumová nebo nerezová stěrka, zednická lžíce, rukavice.

APLIKACE: Tmel nanášejte obvyklým způsobem do spáry (nejlépe stěrkou z tvrdé gumy) tak, aby byly spáry dokonale zaplněny. Hmotu nanášejte krátkými křížovými tahy, zamezíte tak vzniku vzduchových kapes. Nadměrné množství tmelu musí být odstraněno v čerstvém stavu. Nevytvrzenou kompozici lze z povrchu nářadí umýt acetonem. Vytvrzenou hmotu odstraníte pouze mechanicky. Při použití na
výrobu větších forem je doporučeno vrstvení po 30 mm. Vytvrzuje-li tmel ve větší vrstvě, vyvíjí se velké množství tepla a může docházet ke vzniku bublin.

Spotřeba: 0,3 – 2 kg/bm v závislosti na šířce a hloubce spáry.

Doporučení: Při aplikaci dodržujte teplotní podmínky, aby nedošlo k vysrážení vlhkosti na povrchu spárovaných materiálů. Aplikovat minimálně 3 °C nad rosným bodem. Dostatečné větrání omezí případný výskyt kyselých plynů a par (např. CO2), které reagují s tužidlem a znemožňují dokonalé vytvrzení materiálu. Nesprávný poměr tužení negativně ovlivňuje finální vlastnosti vytvrzené kompozice. Tmel ani natužená směs se nesmí ředit přídavkem žádného rozpouštědla ani ředidla.

Spáry vyplnit - ocelové pevnostní spony HX010 Stachema, bal.20ks spon.