0 Kč

HET Soldecol UV Lak lesk 0,75l alkyd-uretanový

HET Soldecol UV Lak lesk 0,75l alkyd-uretanový
2 ks skladem
8595614518994
HET
1,1 kg
Sleva 20 %
původně 309 Kč
0 Kč bez DPH
247 Kč
vč. DPH
ks
Popis Popis

Popis

Lesklý jednosložkový alkyd-uretanový lak určený pro transparentní nátěry dřeva v exteriéru nebo v interiéru.

Vhodný i pro prostory s vyšší vzdušnou vlhkostí (zahrada, prádelny, koupelny, kuchyně, okolí bazénů apod.). Lak vyniká výbornou odolností vůči povětrnosti a UV záření. Lak je odolný střídavému ponoru ve sladké vodě.

Ředidlo: běžně se neředí. Dojde-li k odtěkání rozpouštědel v průběhu
skladování nebo nanášení, lze lak doředit ředidlem S 6006 (nátěr štětcem, válečkem) nebo S 6001 (aplikace stříkáním).

Při použití laku jako penetrace lze lak naředit 20 až 40 % ředidla. Pozor, množství ředidla ovlivňuje lesk nátěrového filmu. Pro nátěr vrstvy jedné plochy používejte vždy stejně naředěný lak.

Nanášení: štětcem, válečkem. Při průmyslovém zpracování ve schválených provozech lze nanášet stříkáním.
Vydatnost: 13 - 15 m2 z 1 litru v jedné vrstvě 

Podklad: suchý, očištěný, zbavený zbytků pryskyřice a starých nátěrů, bez biotických škůdců, vlhkost <12 %. Vhodné je napuštění prostředky proti hmyzu a dřevokazným houbám.

Aplikační teplota: při aplikaci a do 24 hodin po aplikaci se musí teplota laku, vzduchu a podkladu pohybovat v rozmezí +5 až +25 °C (optimálně18 – 23 °C). Nátěr provádět za stálého a suchého počasí (relat. vlhkost vzduchu <85 %). Nenanášet za mlhavého počasí nebo na přímém slunci.
Neproschlý nátěr chránit před deštěm a rosou.

Příprava laku před použitím: je nutné odstranit případný škraloup a lak řádně promíchat. Při manipulaci nebo míchání se postupuje tak, aby nedocházelo k nadměrné tvorbě pěny. Lak je možné dle potřeby a výše uvedeného doporučení ředit vhodným ředidlem. Po homogenizaci při
případném tónování v kolorovacím centru nebo vlastním intenzívním míchání je potřeba lak aplikovat nejdříve po 2 hodinách z důvodu eliminace zapracovaných vzduchových bublinek.

APLIKAČNÍ POSTUP:
Dřevo přebrousit a očistit od prachu. Před aplikací a během aplikace výrobek promíchat. Před vrchními nátěry je vhodné dřevo nejprve napenetrovat 20 až 40 % ředidla naředěným lakem. V intervalu 24 hodin nanést 2 – 3 vrchní vrstvy laku. Nátěr je suchý na dotyk nejdříve po 6 hodinách a proschlý po 24 - 48 hodinách - doba schnutí je silně závislá na savosti dřeva, tloušťce vrstvy, teplotě a vlhkosti. Mezi jednotlivými nátěry je vhodné lehké přebroušení povrchu brusným
papírem č. 220. Všechny pomůcky při pracovních přestávkách chránit proti zaschnutí a po práci omýt technickým benzinem nebo ředidlem S 6006 či S 6001.