0 Kč

Impranal Profi 5l silnovrstvá lazura

Skladem
STACHEMA
6,1 kg
Sleva 15 %
původně 1 382 Kč
0 Kč bez DPH
1 175 Kč
vč. DPH
ks
Popis Popis

Popis

Silnovrstvá vodouředitelná lazura na dřevo Impranal Profi je určena pro všechny dřevěné povrchy v exteriérech a interiérech, jako obložení balkonů a fasád, pergoly, zahradní nábytek, okna, dveře apod. Nátěr Impranal Profi je určen i pro náročné průmyslové aplikace na všechny dřevěné povrchy. Chrání dřevo před povětrnostními vlivy a stárnutím. Lazura Impranal Profi je světlostálá, lehce přetíratelná, s dobrou přilnavostí k podkladu, pružná a bez zápachu. Chrání před UV zářením, stříkající vodou, zašpiněním a tím i povětrnostními vlivy. Pro pochozí plochy v interiérech doporučujeme jako finální úpravu polyuretanový lak na dřevo Indulak. V případě výskytu napadení dřeva plísněmi nebo dřevokaznými houbami je vhodné prvotní ošetření přípravky na ochranu dřeva Lignofix v doporučené koncentraci.

Dostupné odstíny lazury Impranal Profi: bezbarvý s UV filtrem, dub, dub antik, zlatý dub, ořech, teak, kaštan, mahagon, palisandr, pinie, eben... Výsledný odstín závisí i na druhu a řezu natíraného dřeva a počtu aplikovaných vrstev! Všechny odstíny jsou vzájemně mísitelné, k zesvětlení barevných odstínů lze použít bezbarvý lak v přídavku max. 10%. Vzhled nátěru - sametový lesk. Příjemný vlastní zápach výrobku, po zaschnutí zmizí.

Lazura Impranal Profi je také určena pro interiéry s vysokými nároky na hygienu, jako jídelny, školy, nemocnice apod. Nátěr může přijít do náhodného styku s potravinami. Je schválený pro použití na dětské hračky.

Příprava podkladu: Podklad musí být po letech zbroušený, suchý, čistý bez zbytků prachu např. po broušení, nesmí být znečištěn olejem, silikonovými tmely a jinými podobnými vodoodpuzujícími látkami. Eventuální výrony pryskyřic musí být odstraněny vymytím ředidlem. Nesoudržné staré nátěry odstranit, jinak zbrousit do matova.

Ředění: Dodává se v aplikační konzistenci, pro první vrstvu ředit max. 10 % vody.

Aplikace lazury na dřevo: Máčením, válečkem, štětcem, stříkáním. Vlhkost natíraného dřeva by měla být v rozmezí 10% - 12%. Pro první nátěr naředíme cca 10 % vody nebo můžeme použít slabovrstvou lazuru Impranal. Po proschnutí prvního nátěru (doporučujeme cca 12hod) přebrousíme povrch jemným smirkovým plátnem, abychom odstranili drobné jehličky dřeva a tím dostali dokonalejší povrch. Poté aplikujeme druhý nátěr. V případě aplikace v exteriéru aplikujeme stejným způsobem nátěr třetí. Je nutno dbát na rovnoměrnost aplikace, zejména na případné kapky (cca 2-5 min. po provedení nátěru doporučujeme stažení případných kapek polosuchým štětcem).

Nátěr je přetíratelný po 2 - 4 hod/20°C. Plně zatížitelný po 48 hod./ 20°C. Aplikační rozmezí teplot pro nanášení je 5 – 25°C, optimálně při teplotě 18 – 22 °C a relativní vlhkosti 65%. Při aplikaci je vhodné chránit natírané plochy před slunečním svitem a do úplného proschnutí před deštěm!

Orientační spotřeba: 10 - 14 m2/l v jedné vrstvě – dle podkladu.

Složení: Směs světlustálých transparentních pigmentů v akrylátové disperzi s přídavkem aditiv.