0 Kč

LifolTec F-PT ALU reflex 110 parotěsná fólie (15m2) (LIK 727.11010)

LifolTec F-PT ALU reflex 110 parotěsná fólie (15m2) (LIK 727.11010)
8 ks skladem
8595244835249
LIKOV
3,5 kg
Sleva 10 %
původně 570 Kč
0 Kč bez DPH
513 Kč
vč. DPH
bal.
Popis Popis

Popis

LifolTec F-PT 110 fólie je čtyřvrstvý materiál. Nosnou částí fólie Alpet je polyetylenová mřížka a polyesterová fólie s vakuově nanesenou hliníkovou vrstvou, která zabezpečuje její reflexní schopnost. Polyesterová fólie ve spojení s fólií polyetylénovou zabezpečuje ještě vysokou nepropustnost vody a vodních par.

Vlastnosti

Vysoká pevnost

Zabraňuje kondenzaci vzdušné vlhkosti v izolaci

Chrání střešní konstrukci před tepelnými ztrátami

Reflexní účinek odráží sálavou složku tepla do interiéru

Použití

Parotěsná reflexní zábrana Alpet zabraňuje v pronikání vodních par vzniklých činností v domě i vodních par vydýchaných lidmi v domě do střešní konstrukce a izolace, kde jinak tyto páry kondenzují a způsobují vznik plísní a hnilobu dřevěné konstrukce domu.

Reflexní fólie se též vyznačuje reflexním účinkem, to znamená, že odráží sálavou složku tepla zpět do místnosti (oproti fólii bez hliníkové vrstvy mnohonásobně více).

  • Technické specifikace:
  • Šíře role: 1,5 m
  • Délka role: 10 m
  • Barva: stříbrná ( hliníková )
  • Plošná hmotnost: 130 g/m2
  • Balení:  15 m2/bal

Montáž
Parotěsná fólie Alpet se umísťuje mezi tepelnou izolaci a vnitřní obklad. Pokládá se horizontálně i vertikálně na vnitřní stranu krokví či jinou nosnou konstrukci střechy těsně k aplikované tepelné izolaci. Připevňuje se sponami mechanické sešívačky, popř. pozinkovanými či hliníkovými hřeby, přičemž je nutno každý průnik utěsnit. Je potřeba dbát na pečlivé slepení jednotlivých pásů parotěsné zábrany pomocí Butylové lepicí pásky, Lepidla na parozábrany nebo Lepidla na parozábrany. Ve folii je potřeba vyloučit jakékoli otvory. Přeložení se doporučuje slepovat za pomocí Hliníkovou nebo Metalizovanou páskou. Při montáži si lze pomáhat oboustranou lepící páskou na
folie pro přichycení na ocelové rošty během montáže. Je nutné také parotěsnou zábranu dotěsnit k okolním konstrukcím (oknům, stěnám atd.) a to pomocí Kompresní pásky, Butylové lepicí pásky, Lepidla na parozábrany nebo Lepidla. Parotěsná zábrana by neměla být narušována ani rozvody elektřiny a vody.
Pro správnou funkci parozábrany je nutné provést dokonalé utěsnění všech spojů a prostupů.

Pro dosažení reflexního účinku fólie Alpet, jsou důležité dodržení dvou podmínek:
1. Parotěsná reflexní fólie se pokládá tak, aby hliníková vrstva směřovala do vnitřního prostoru objektu.
2. Mezi fólií a podhledem je třeba vytvořit vzduchovou mezeru 4-6 cm.