0 Kč

PCI Multitop FS 12,5l silikonová fasádní barva bílá

Pouze pro osobní odběr
PCI Multitop FS 12,5l silikonová fasádní barva bílá
1 ks skladem
8595078210953
PCI
15,1 kg
Sleva 25 %
původně 7 018 Kč
0 Kč bez DPH
5 264 Kč
vč. DPH
ks
Popis Popis

Popis

Speciální typ silikonové fasádní barvy, hydrofobní, s vynikající stálobarevností, vysokým tzv. odperlovacím a samočistícím efektem při dešti. Nátěr je vysoce paropropustný a vhodný na sanační omítky.

Rozsah použití

Je vhodná pro nosné, minerální podklady, jako omítky (P I, II, III), silikátové a cihelné zdivo, minerální a silikátové barvy, jakož i na dobře přilnuté disperzní nátěry, umělo-pryskyřičnéa silikon-pryskyřičné omítky i na zateplovací systémy.

Slouží také jako dodatečná nátěrová ochrana před napadením řasami a houbami.

Vlastnosti produktu

Mikroporézní, odolná proti alkáliím, povětrnostním vlivům a znečištění, s vysokou propustností vodních par a oxidu uhličitého, s vynikající stálobarevností.

Příprava podkladu

Podkladová vrstva musí být pevná, čistá a suchá, zbavená všech zbytků tuků, vosků, silikonů a prachu. Příprava podkladové vrstvy -

Nové podklady:

Odstranit nečistoty a očistit celé plochy. Odstranit eventuálně zaschlé vrstvy, zbytky jiných materiálů a výkvěty. Minerální omítky musejí být dostatečně karbonizované a podle počasí a druhu 2-4 týdny vyzrálé. Přezkoušení alkality se provádí pomocí fenolftaleinu nebo indikačními papírky.

Staré podklady:

Plochy řádně vyčistit za mokra nebo za sucha. Potřebná příprava podkladu (čištění a základní nátěr) musí být přizpůsobeno jeho vlastnostem.

Při použití tlakové parní myčky musí zůstat teplota vody pod 60 °C. Minimální odstup trysky k objektu je 70 cm.

Je třeba dodržet doby schnutí pro následující vrstvy.

U již existujících zateplovacích systémů nedoporučujeme používání tlakových myček - možné nasáknutí vodou.

Při napadení houbami a plísněmi/řasami je nutné speciální základní očištění a následné ošetření materiálem PCI Multitop FC.

Pro popraskané podklady doporučujeme použít raději naše speciální nátěrové systémy. Zvětralé, uvolněné nátěry a staré nátěry/vrstvy, které nezaručují dostatečnou přilnavost je nutné odstranit(mechanicky nebo vhodnými odstraňovači starých nátěrů jako je např. PCI Multitop UC) a vzniklé plochy následně očistit. Pro speciální aplikační záležitosti je možné využít naše technicko- poradenské služby.

Zpracování, Penetrace

PCI Multigrund PGS ( spotřeba cca 140 ml/m ) podle savosti podkladu.

Penetraci naředit až do cca 30% vodou, podle nasákavosti podkladu.

Základní nátěr: PCI Multitop FS, max. 5 % naředění s vodou.

Krycí nátěr: PCI Multitop FS, neředěný.

Poznámka

Tento výrobek může být použit jako součást systému (sestavy) vnějšího zateplovacího systému (ETICS) PCI Multitherm. V takovém případě musí být aplikace výrobku vždy v souladu s aktuální verzí Technologického předpisu daného zateplovacího systému.

Spotřeba ( na 2 vrstvy)
Omítka střední zrnitosti: cca 250 ml/m2
Hrubá omítka: cca 350 ml/m2

(Orientační hodnoty, za které nemůže být převzata žádná záruka, protože každý povrch vykazuje jiné vlastnosti, které ovlivňují spotřebu. Přesnou kalkulaci množství pro spotřebu zjistit zkušebním nátěrem na objektu)

Lze strojově tónovat dle vzorníku PCI, RAL, NCS, aj.

Cena barevného odstínu dle ceníku výrobce konkrétního odstínu. Cena na vyžádání.

V případě zájmu o zaslání na adresu bude cena za dopravu vyčíslena individuálně dle celkové hmotnosti objednaného zboží a vzdálenosti dodání !!