0 Kč

Repesil 5l hydrofobizační prostředek Stachema

Repesil 5l hydrofobizační prostředek Stachema
3 ks skladem
8590738010058
STACHEMA
7,501 kg
Sleva 15 %
původně 1 494 Kč
0 Kč bez DPH
1 270 Kč
vč. DPH
ks
Popis Popis

Popis

Hydrofobizační prostředek REPESIL je určen pro impregnaci anorganick ých povrchů proti průniku vody. Dešťová voda způsobuje zašpinění a destrukci stavebních materiálů tím, že do nich proniká, vnáší s sebou nečistoty a postupně je nasycuje solemi (sírany a siřičitany). Narůstající krystaly těchto solí jsou pak příčinou ztráty pevnosti stavebních materiálů a jejich postupné eroze, výkvětů těchto solí, špinavých skvrn a celkového zašpinění.

Použití

Užívá se jako finální hydrofobizující nátěr na přírodní i umělý kámen (sochařská díla, obklady fasád, kamenné stavby), střešní krytiny, na všechny typy omítek apod. Nevytváří lesklý povrch a nemění vzhled materiálů. Hydrofobizační prostředek REPESIL je určen pro impregnaci anorganických povrchů proti průniku vody. Dešťová voda způsobuje zašpinění a destrukci stavebních materiálů tím, že do nich proniká, vnáší s sebou nečistoty a postupně je nasycuje solemi (sírany a siřičitany). Narůstající krystaly těchto solí jsou pak příčinou ztráty pevnosti stavebních materiálů a jejich postupné eroze, výkvětů těchto solí, špinavých skvrn a celkového zašpinění. Na všech neutrálních i alkalických materiálech zdiva rychle zasychá, hydrofobizační efekt nastává již několik hodin po jeho aplikaci. REPESIL je odolný vůči teplotním změnám, ultrafialovému záření i exhalátům a ošetřený povrch je netoxický. Nehodí se na zasolené a vlhké stavební materiály – pochybnosti konzultujte s technikem firmy! Nedoporučuje se používat v interiéru (obsahuje rozpouštědla).

Účinky

Oživuje stavební materiál, brání přístupu vody i do jeho trhlin o šíři až do 0,2 mm, výrazně prodlužuje jeho životnost, brání jeho zašpinění.

Způsob nanášení

Válečkem, štětkou nebo stříkáním - neředit! Nanášejte max. ve dvou vrstvách (může docházet k tvorbě lesklých míst).

Spotřeba

Podle typu podkladu, poréznosti a savosti ošetřované plochy 0,2-1,0 l/m2 , obvyklá spotřeba 0,3 l/m2 . Při přetírání fasád pro zvýšení hydrofobity (aplikace na fasádní barvy) spotřeba cca 0,1 l/m2 . Skutečnou spotřebu je třeba zjistit předem na malém zkušebním vzorku.

Složení

Roztok siloxanů ve směsi rozpouštědel.