0 Kč

Sokrates Dvousložkový 2K vysokosušinový olej 2,5l

Sokrates Dvousložkový 2K vysokosušinový olej 2,5l
Na objednání (do 4-7 dní)
SOKRATES
3,5 kg
Sleva 15 %
původně 4 712 Kč
0 Kč bez DPH
4 005 Kč
vč. DPH
ks
Popis Popis

Popis

Dvoukomponentní tvrdý olej pro první ošetření povrchu dřeva a dřevěných podlah. Vysokosušinový.

Dvoukomponentní tvrdý olej pro první ošetření povrchu dřeva a dřevěných podlah. Díky impregnačnímu působení oleje získá dřevo na pohmat příjemný a špínu odpuzující matný povrch. Zvláště vhodné k použití na silně namáhaných plochách. Přídavkem druhé složky (tvrdidla) se výrazně zkracuje doba zasychání oleje a optimalizují se vlastnosti povrchu.

Vlastnosti
❖ vyrobeno na bázi rostlinných olejů
❖ 100% obsah sušiny
❖ neobsahuje organická rozpouštědla, činidla ani škodliviny
❖ šetří čas při použití v tzv. Jednodenním systému „1=2“ - při nanášení mohérovým (4 mm) válečkem bude parketová
❖ podlaha hotová jen po jednom nánosu oleje v jediném dni
❖ nanášení je možné válečkem nebo stěrkou
❖ velmi výhodný díky nízké spotřebě

Oblasti použití
❖ vhodné pro silně zatěžované plochy
❖ optimální odolnost vzniku skvrn od vody, proto je vhodný k použití také v kuchyních i koupelnách

Spotřeba
30-60 g/m2 na jeden nátěr. Vydatnost závisí na druhu nanášení a na nasákavosti dřeva.

Doba schnutí
Po 12 hodinách lze na opracovanou plochu vstoupit, po 24 hodinách je plocha lehce zatížitelná a po 10 dnech je vytvrzená k plnému zatížení.

Čištění a ošetřování
Optimální pro ošetřování plochy opracované dvousložkovým olejem je SOKRATES® Čistící a udržovací olej. Plochu v prvních 10 dnech čistěte pouze nasucho, nepoužívejte vlhké vytírání a žádné čistící a ošetřovací prostředky. Při zpracování dodržujte pokyny příslušného technického listu a návod k ošetřování.

Očištění nářadí
Nářadí ihned po použití očistěte vhodným ředidlem nebo terpentýnem

Příprava povrchu
Dřevo musí být nasákavé, intaktní (neporušené), bezvadně přebroušené, suché, čisté, beze stop silikonu a prachu. Při zpracování musí být dodržena teplota okolí nejméně 12°C. Před velkoplošným použitím vždy proveďte zkoušku celé povrchové úpravy na originálním podkladovém materiálu, abyste se ujistili, že bude dosaženo požadovaného výsledku. Alergikům doporučujeme nejdříve provést test snášenlivosti podle konzultace s ošetřujícím lékařem.

Zpracování
Před použitím obě složky dobře rozmíchejte a pokud je olej příliš chladný, nechejte ho zahřát na teplotu zpracování. Následně do oleje přidejte tvrdidlo v poměru 10:1 a dobře dohromady zamíchejte. Namíchanou směs zpracujte v limitu jedné hodiny.

  • a) válečkem
    Namíchanou směs naneste jedenkrát rovnoměrně tence mohérovým válečkem 4 mm. Po 20-30 minutách odeberte z povrchu nevsáknutý přebytek a talířovou bruskou s plstěným PAD kotoučem zaleštěte do sucha. Případně přeleštěte ještě bílým PAD kotoučem.
  • b) stěrkou
    Naneste rovnoměrně podlahářskou stěrkou. Po 20-30 minutách přeleštěte bílým PAD kotoučem a bezprostředně poté naneste stejným způsobem druhou vrstvu.

Pozor:
Bezpodmínečně po každém nánosu přeleštěte (PAD/Fladder/kartáč/plstěný kotouč) až do suchého povrchu dřeva. Zbytky oleje na povrchu dřeva zpomalují schnutí a mohou zůstat lepivé. Na exotických dřevinách je možné, že nastane zpoždění schnutí.