0 Kč

Sokrates plnič pórů lazur 5l transparent

Sokrates plnič pórů lazur 5l transparent
Na objednání (do 4-7 dní)
859404050157
SOKRATES
5,1 kg
Sleva 15 %
původně 1 093 Kč
0 Kč bez DPH
929 Kč
vč. DPH
ks
Popis Popis

Popis

Sokrates Plnič pórů lazur je mezinátěr na pórovité povrchy tropických dřev, dubu a podobně. Jako následné nátěry se používají silnovrstvé lazury a emaily. Bez použití plniče pórů nelze u pórovitých podkladů dosáhnout kvalitního povrchu. Povrch plniče pórů se nebrousí. Použití pro vnitřní a venkovní prostředí. Zamezuje nepříjemnému optickému efektu, který u pórovitých dřev způsobuje vzduch uzavřený nátěrem do pórů. Protože neobsahuje UV filtr ani stabilizátor flexibility nátěru, nemůže být konečným nátěrem.

Vodou ředitelný akrylátový kopolymer s obsahem látek zpomalujících zasychání a speciálních aditiv. 

Charakteristika:
Pomalu zasychající čirá nátěrová hmota s vysokou smáčecí schopností, která snadno proniká do pórovitého podkladu a z pórů vytěsní vzduch. Při následné aplikaci lazury se póry snadno vyplní a nedojde k tak zvanému „řetízkování“, které se navenek projeví jako stříbřitě bílé řetízky, které vykreslí póry ve směru růstu dřeva. Tento optický efekt způsobí lazurou uzavřený vzduch. Plnič póru neobsahuje UV filtr ani stabilizátor flexibility nátěru a proto nemůže být konečným nátěrem.

PŘEDNOSTI PRODUKTU
  • zamezuje nepříjemnému optickému efektu nátěrů na dřeva s pórovitým povrchem
  • mezinátěr pod lazury a vrchní krycí barvy (nemůže být konečným nátěrem)
  • významným způsobem zlepšuje kvalitu nátěru
  • snadno proniká do pórovitého podkladu a vyplňuje póry
  • nátěr nevyžaduje broušení
  • pro venkovní i vnitřní prostředí

Barevné odstíny : Čirý

Použití:
Plnič pórů je mezinátěr na pórovité povrchy tropických dřev, dubu a podobně. Bez použití SOKRATES® Plniče pórů nelze u jmenovaných
dřevin získat kvalitní nátěr Používá se pro venkovní a vnitřní prostředí. Jako následné nátěry se používají lazury a krycí barvy.. Hustota se dodatečně neupravuje. Jenom v případě nutnosti max. přidáním 2 – 5% vody při stálém pomalém míchání.

Nanášení:
Máčením, válečkem, štětcem, stříkáním při minimální teplotě nátěrové hmoty, vzduchu i podkladu +10 °C po celou dobu schnutí.
Doporučená teplota pro aplikaci je +18 °C až + 23 °C.

Spotřeba : na jeden nátěr 80 - 120 g/m²