0 Kč

Sokrates Sedlácká lazura 3v1 0,7kg

Novinka
Sokrates Sedlácká lazura 3v1 0,7kg
2 ks skladem
8595718000005
SOKRATES
0,701 kg
Sleva 15 %
původně 273 Kč
0 Kč bez DPH
232 Kč
vč. DPH
ks
Popis Popis

Popis

Středněvrstvá vodou ředitelná uretanizovaná olejová lazura na bázi lněného oleje  určená k nátěrům dřeva pro venkovní i vnitřní prostředí. 

Aplikuje se zásadně bez předchozí penetrace přímo na surové dřevo. Tím výrazně šetří pracnost a náklady. Poskytuje excelentní, sametový, pololesklý, omyvatelný povrch, který je rezistentní k plísním a houbám a blokuje jejich prorůstání do dřeva. Chrání dřevo před UV zářením.

Sedlácká lazura je určena k vrchním nátěrům venkovního dřevěného obložení budov, pergol, plotů, chatek, vchodových dveří, oken apod. V interiérech se používá k nátěrům podhledů, obložení stěn, trámů v podkroví a podobně.  

PŘEDNOSTI PRODUKTU

  • extrémní penetrace
  • příjemný sametový povrch
  • silně odpuzuje vodu
  • dlouhodobá odolnost na povětrnostní vlivy
  • obsahuje UV filtr a stabilizátor nátěrové hmoty
  • splňuje ČSN EN 71-3
  • povrch odolává napadení plísněmi. Brání jejich dalšímu prorůstání do dřevěného podkladu.

Sedlácká lazura při aplikaci na surové dřevo nevyžaduje žádnou předchozí penetraci. Silně hydrofobní lazura minimalizuje pronikání vlhkosti do dřeva. Povrch Sedlácké lazury odolává napadení plísněmi a houbami. Brání jejich dalšímu prorůstání do dřevěného podkladu. Lazura zasychá pomaleji. Před použitím se neředí. Při aplikaci na přímém slunci, nebo vyšší teplotě, přidejte podle potřeby cca 5% vody. To je cca 50 gr na 1 kg lazury a řádně promíchejte.

Nátěrová hmota není určena pro přímý styk s potravinami, krmivy a pitnou vodou !

Použití:
SOKRATES® Sedlácká lazura je určena k vrchním nátěrům venkovního dřevěného obložení budov, pergol, zahradního nábytku, plotů, chatek, vchodových dveří, oken, dětské prolézačky a pod.
V interiérech se používá k nátěrům podhledů, obložení stěn, trámů v podkroví a podobně. Povrch dřeva před aplikací pro venkovní použití doporučujeme upravit brusným papírem č. 60 – 80. Použití rotační brusky není ideální. Vytváří plochy s různou nasákavostí. Následně možný vznik barevných skvrn. Dokonale hladký povrch není ideální. Přebroušený povrch je nasákavější a výsledkem je i sytěji probarvené dřevo. I když Sedlácká lazura není speciální nátěrová hmota na dřevěné podlahy, je přesto vhodná k nátěrům venkovních pochozích ploch s protiskluzným reliéfem. Například kolem bazénů, verand chatek a podobně. Pro obuv znečištěnou pískem a podobně, je vhodná
očistná zóna. Povětrnostním vlivům odolává velmi dlouhodobě.
Doporučená aplikační vrstva jsou pro exteriér 2 až 3 nátěry. Podle stupně zatížení, expozice a podobně. Tam, kde hrozí vlivem vlhkosti napadení dřeva dřevokaznými houbami, doporučujeme před aplikací lazury dřevo ošetřit Lignofixem E plus, nebo jiným vhodným biocidním prostředkem. Jiný biocidní přípravek je nutné předem odzkoušet a přísně dodržet výrobcem doporučený odstup pro následnou aplikací vodou ředitelných nátěrových hmot. Lignofix E plus musí mít před lazurou časový odstup 2 dny. Znečištěný povrch nesmí být vydírán, zejména za mokra, tvrdými kartáči. Z pochozí plochy v exteriéru musí být zajištěn odtok vody. Nesavá dřeva s vysokým obsahem tříslovin prodlužují zasychání.

Vydatnost 10 – 15m²/1 kg

Zasychání:
❖ Pro manipulaci do 3 hod.
❖ Další nátěr 8 hod. až 12 hod.