0 Kč

Sokrates Udržovací a čisticí olej 0,75l

Sokrates Udržovací a čisticí olej 0,75l
Na objednání (do 4-7 dní)
SOKRATES
1,1 kg
Sleva 15 %
původně 490 Kč
0 Kč bez DPH
417 Kč
vč. DPH
ks
Popis Popis

Popis

Čirý udržovací olej pro péči o plochy ošetřené oleji a olejovosky.

Uddržovací olej, který slouží k základní péči o plochy ošetřené oleji a olejovosky. Je určen k pravidelné údržbě všech olejovaných ploch. Zejména pak k pravidelnému ošetřování silně namáhaných podlah, jako jsou vstupní prostory, chodby, dveřní průchody, pracovní plochy stolů, úchopová místa a podobně. Přirozeným způsobem odstraňuje špínu, mastné skvrny, skvrny od alkoholu. Snižuje stopy, které vznikly dlouhodobým působením nezasychajícími oleji – živočišné oleje, motorové oleje, opalovací oleje a podobně Zahlazuje škrábance a rýhy. Po nanesení oleje dochází k výraznému sjednocení vzhledu povrchu. Vylepšuje elasticitu a oděruvzdornost voskového filmu, aniž by zvětšoval tloušťku filmu. Zásadním způsobem zvyšuje hydrofobitu povrchu.

PŘEDNOSTI PRODUKTU
  • pro péči o plochy ošetřené oleji a olejovosky
  • zlepšuje elasticitu a oděruvzdornost voskového filmu
  • nevytváří film – nezvětšuje tloušťku stávajícího nátěru
  • odpuzuje vodu a špínu a nemá elektrostatický náboj
  • je prodyšný
  • odstraňuje mastnotu
  • sjednocuje povrch
  • vyplňuje poškozená místa

Nanášení:
SOKRATES® Ošetřovací a čistící olej se aplikuje hadrem, houbičkou, stříkáním při minimální teplotě nátěrové hmoty, vzduchu i podkladu od 20°C.

Ředidlo: neředí se
Čištění nářadí: terpentýn

Příklad nátěrového postupu:
Pro vnitřní prostředí:
1. Před aplikací oleje je nutné povrch řádně očistit. Nejprve odstranit všechny hrubé nečistoty jako je písek, chlupy, prach a podobně vysavačem. Při vyšším znečištění celou plochu následně vyčistíme mýdlem na olejované podlahy. Při malém znečistění plochu setřeme vlhkou, nebo suchou utěrkou. Upozornění: při silném namočení povrchu mycí vodou, může dojít i ke zvednutí dřeva, zejména v okrajích. Stírejte proto plochy určené k ošetření olejem pouze vlhkým mopem
s čistícím prostředkem. Na čistou a suchou ploch nanášíme Ošetřovací a čistící olej v tenké vrstvě (20-40 m2/l).
2. Podle rychlosti zasychání povrch nejpozději do 20-30 minut setřít a dokonale rozleštit.
3. Dobu zasychání je nutné pozorně vyhodnotit. S roztíráním a leštěním MUSÍTE začít nejpozději do doby, kdy povrch zasychajícího udržovacího oleje je stále ještě zpracovatelný.
Pokud dojde k vyššímu zaschnutí je roztírání a leštění obtížné – pracné. Naolejovanou plochu nechat přes noc zaschnout. Následuje běžné užívání a podle stupně zatížení ošetřování
údržbovým a čistícím olejem opakujeme. U silně poničené – namáhané podlahy je možné nanést dvě vrstvy, nezapomenout vždy rozleštit a další vrstvu aplikovat podle teploty a vlhkosti vzduchu. Nejčastěji druhý den.