0 Kč

WORKO Odrezovač s taninem BLACK 2l černý

WORKO Odrezovač s taninem BLACK 2l černý
5 ks skladem
12345678922
WORKO CZ
2,4 kg
původně 0 Kč
830 Kč bez DPH
1 004 Kč
vč. DPH
ks
Popis Popis

Popis

Odrezovač s taninem BLACK černý - stabilizace koroze

Odrezovač s taninem je jednoduchý, účinný a hlavně levný způsob jak ošetřit zkorodovaný povrch.

Odrezovač s taninem je reakční kapalinou, prostupující korozí až do mikropórů. Chemickou reakcí přitom vzniká z koroze pasivovaná vrstva zabraňující následné korozi a vytvářející ideální podklad pro vrchní nátěr. Tímto krokem zaniká nutnost odstranění koroze a použití základního nátěru a z koroze je vytvořena ochranná vrstva nahrazující základní nátěr. Je ověřeno, že ochrana železných povrchů pomocí tohoto prostředku je účinnější, než mechanické odstranění koroze (například broušením nebo tryskáním) a pak následný nátěr. Odrezovač s taninem je tak vhodný pro ošetření i silně zkorodovaných povrchů se silnou vrstvou koroze.

  • povrch vždy zčerná a je stálý
  • není třeba natírat nátěrem, barvou
  • možnost ihned voskovat
  • lakovat bežným bezbarvým lakem na kov, např. Industrol S1002, Epolex S1300

1. zbavení povrchu koroze

Základním předpokladem pro účinné chemické odrezování je vždy mechanická předúprava spočívající v odstranění volné koroze a nečistot. Následuje nanesení odrezovače s taninem, který se velmi dobře vsakuje a reaguje tak s korozí do hloubky. S ohledem na pórovitost materiálu je vhodné jej nanést ve dvou vrstvách. Odrezovač tak vytvoří nepropustnou pasivovanou vrstvu, která velmi rychle zasychá ( do cca 2,5 hod. každá aplikace ).

2. zabránění vzniku opětovné koroze

Při odstraňování korozních splodin v rámci předúpravy dochází i k lokálnímu obnažení kovu. Po následném použití běžným odrezovačem na bázi anorganické kyseliny ( chlorovodíkové, fosforečné, či sírové ), je toto prostředí, kde dochází k opětovnému vzniku koroze. Odrezovač s taninem, takovou reakci nemá a následnou povrchovou úpravu lze s ohledem na prostředí provést i po delší době. Dalším kladem je, právě pro absenci anorganické kyseliny, možnost použít nátěry jinak nevhodné na minerálněkyselé prostředí.

3. nezměněná funkčnost povrchů

Nedochází k rozpouštění kovu a tím ke ztrátě pevnosti, ani ke vzniku vodíkové křehkosti.

4. bezpečnost ve vztahu k životnímu prostředí

Absence anorg. kyselin umožňuje jeho použití ve volné přírodě.

Postup : Před použitím protřepejte. Po předúpravě povrchu ( odstranění volných nečistot, odmaštění ) aplikujte nátěrem, nástřikem nebo ponorem a ponechejte do doby zasušení. Při větší korozi postup opakujte.

Vydatnost 500ml při 15°C je v závislosti na vsakování 10 až 24m2 na jednu aplikaci.

POZOR, koroze musí být Odrezovačem nasycena, nepostačuje pouze navlhčení. Na povrch lze dále použít jakýkoli nátěr.

Vlastnosti:

  • ochrana povrchu
  • vytvoření ideálního podkladu pod nátěry
  • povrch, kde je nežádoucí účinek kyselin, nežádoucí úbytek materiálu nebo nežádoucí změny povrchových vlastností

Konkrétní použití: restaurátorství, opravy železných konstrukcí hal, mostů, strojů a zažízení, opravy střech, vrat a dalšího kovového materiálu, opravy motorových vozidel, zemědělské a jiné techniky, umělecké kovářství a mnoho dalších.