0 Kč

Lignofix čištění dřeva 1kg

Lignofix čištění dřeva 1kg
0 ks skladem
8595039311422
STACHEMA
1,1 kg
Sleva 15 %
původně 152 Kč
0 Kč bez DPH
129 Kč
vč. DPH
ks
Popis Popis

Popis

Lignofix ČIŠTĚNÍ DŘEVA – koncentrovaný kapalný přípravek pro odstraňování zašedlého vzhledu dřeva. Přípravek je určen pro přímé použití na dřevo, slouží k odstranění šedých a zvětralých dřevěných vláken z neošetřeného dřeva, výsledkem čištění je oživené a rozjasněné dřevo. Nepoškozuje zdravé dřevo a je vhodný pro všechny druhy dřeva. Přípravek je zvlášť vhodný pro čištění dřeva s vyšším podílem tříslovin (dub, borovice aj.) a doporučuje se jako předúprava povrchu před aplikací přípravku Lignofix OLEJ EXTERIÉR.

Upozornění: Přípravek není určen pro čištění dřevěných povrchů, které jsou lakované nebo povrchově upravené lazurou či emailem. Pro práci s přípravkem a skladování nepoužívejte kovové nádoby.

Ochranné účinky: Lignofix ČIŠTĚNÍ DŘEVA neobsahuje biocidní látky (dřevo není chráněno proti
napadení plísněmi, houbami či hmyzem). Další povrchové úpravy provádějte optimálně až po 48 hod, resp. po dostatečném vyschnutí dřeva (předepsaná vlhkost podkladu viz etiketa výrobku použitého na finální úpravu).

Příprava podkladu: Z podkladu nejprve mechanicky odstraňte nečistoty (smetáčkem nebo kartáčem). Některé kovové spojovací prvky mohou působením přípravku zmatnět, proto je nutné kovové elementy předem zakrýt nebo bezprostředně po aplikaci přípravku otřít mokrým hadrem.

Aplikace: Přípravek vyzkoušejte na malé ploše. Přípravek naneste štětcem. Dle intenzity zašednutí zvolte vhodné ředění, koncentrát je možno ředit až 1:5 vodou. V případě velmi starého šedivého dřeva použijte koncentrát. Nechte působit 10-30 min. a následně omyjte vodou. Pro dokonalý efekt je vhodné při oplachování vodou použít kartáč.

Použití WAP je možné, ale je nutné nastavit minimální tlak výstupní vody – vyšším tlakem vody by mohlo docházet k rozrušení dřevní hmoty.

V případě potřeby postup opakujte.

Aplikační rozmezí teplot pro nanášení je 5–35 °C. Při vyšších teplotách, kdy povrch může
zaschnout dříve, se doporučuje navlhčit vodou z rozprašovače.

Vydatnost: 15-50 m2 /l